Enter the content which will be displayed in sticky bar
<!--:MK-->BOMB THE BASS<!--:-->
Artist Name
BOMB THE BASS
UK

BOMB THE BASS  

Чудото од дете – Tim Simenon и неговите Bomb the Bass за првпат на овие простори, и тоа веднаш на Здраво Млади! Својата продиџи кариера британскиот електро хип-хоп продуцент ја започнува бурно, и со 19 години експресно “дипломира” диџејство и инжинерство за звук во култниот лондонски Wag Club, најпознатата светска кота за брејкбит мајсторите. Стана веднаш препознатлив како талентиран колаж уметник веќе со првиот сингл од 1988. година Beat Dis. Останатото е историја: ќе биде забележан како глобален феномен на rave меинстримот и како музичар кој андерграундот го донесе на топ листите, 5 брилијантни албуми со BTB потписот, копродуцент на интернационалните хитови Buffalo Stance на Neneh Cherry и Crazy на Seal, стотици соработки со проминентни музичари – Annie Lennox , Depeche Mode, John Foxx,  Lali Puna, Fujiya & Miyagi, Mark Lanegan, Sinéad O’Connor, Kelley Polar, Martin Gore, Gavin Friday, Chemical Brothers, Gui Boratto, како и безброј ремикс и продуцентски дела. Во комерцијални рамки, Конечно, Bomb the Bass  се една од највлијателните фигури во диџеј културата… што е добра вест. И уште една добра: Bomb the Bass ја имаат својата втора младост, затоа се на 23ти во МКЦ.

АРТИСТИ 

<!--:MK-->THE NO SIN<!--:-->

THE NO SIN

2011
<!--:MK-->HEMENDEX<!--:-->

HEMENDEX

2011
<!--:MK-->KRIŠKE<!--:-->

KRIŠKE

2011
<!--:MK-->АДИ<!--:-->

АДИ

2011
JAZZ FM