Enter the content which will be displayed in sticky bar
<!--:MK-->!!! (Chk, Chk, Chk)<!--:-->
Artist Name
!!!
USA
Dance-punk, indie rock, post-punk revival

!!! (Chk, Chk, Chk)  

!!! (Chk Chk Chk) е бенд основан во 1996. во Сакраменто, Калифорнија, како фузија помеѓу локалните состави Black Liquorice, Popesmashers и The Yah Mos. По заедничката успешна турнеја, овие три екипи одлучуваат да го спојат диско-фанкот со ангажираните звуци. Името на бендот е инспирирано од титловите во филмот „Боговите паѓаат на теме“, во кој „говорот“ на Бушманите било означено со интерпункцискиот знак „!“. Првoто долгосвиречко издание, издадено во 2000. година, насловено како и името на бендот веднаш ја покажува магичната моќ на нивната уникатна денс музика, зачинета со бескрајно софистицираниот хумор. Во 2003. следува популарниот сингл „Me and Giuliani Down By the School Yard“, додека вториот албум „Louden Up Now“, го издаваат во јуни 2004. (во Америка за независната издавачка куќа „Touch and Go“, а во Европа за англискиот денс специјалист „Warp Records“). Третиот, комерцијално најпознат албум „Myth Takes“ го издаваат во 2007. Бендот го сочинуваат Марио Андреони (гитара), Дан Горман (хорни/перкусии/клавијатури) Ник Офер (вокали), Тајлер Поуп (бас/електроника) и Ален Вилсон (хорни/перкусии/клавијатури). На турнеи се придружувани и од Шенон Фанкис (вокали), Шон Мек Гехен (електроника/звучна манипулација) и Пол Катроне (тапани). Во последните години бендот работи на релација помеѓу Сакраменто и Њујорк.

АРТИСТИ 

TRUS!

TRUS!

2014
FONIJA

FONIJA

2014
KLEEMAR

KLEEMAR

2014

More Albums From: !!! (Chk, Chk, Chk)

<!--:MK-->Здраво Млади 2014<!--:-->

Здраво Млади 2014

23. Мај МКЦ
JAZZ FM