Enter the content which will be displayed in sticky bar
<!--:MK-->GIRLS NAMES<!--:-->
Artist Name
Girls Names
Northern Ireland

GIRLS NAMES  

Оформени во јануари 2009 година, Girls Names се стекнаа со признанија надвор од границите на нивниот роден град Белфаст уште со самото издавање на нивното истоимено дебитантско EP во 2010 година за New York’s Captured Tracks. Набрзо потоа следеше мини албумот во издание на лондонската издавачка куќа Tough Love, кој ги постави темелите на нивниот деби албум „Dead To Me“ издаден во април 2011 . По успешната турнеја низ Европа во 2011, во октомври го издаваат синглот Black Saturday. Со него Girls Names почнаа да наговестуваат можна скршнување од нивните често погрешно сфатените сурф и инди-поп корени. И навистина, бендот стана четворка и наредните шест месеци ги минаа во виртуелна изолација усовршувајќи и развивајќи еден попрогресивен и поекспанзивен звук, црпејќи инспирација од мрачната страна на Echo and The Bunnymen, Spacemen 3, Krautrock, Psychedelia, пост-панкот и албумот „Low“ на David Bowie. Во февруари годинава го издадоа својот втор албум, „The New Life“, кој реди одлични критики и кој ќе биде и промовиран на годинешното издание на Здраво Млади. Одличен бенд. Проверете ги.

АРТИСТИ 

<!--:MK-->CHINAWOMAN<!--:-->

CHINAWOMAN

2013
<!--:MK-->FM Belfast<!--:-->

FM Belfast

2013
<!--:MK-->THE JOHN<!--:-->

THE JOHN

2013
<!--:MK-->Bitches<!--:-->

Bitches

2013
<!--:MK-->GREEN OUT<!--:-->

GREEN OUT

2013

More Albums From: GIRLS NAMES

<!--:MK-->Здраво Млади 2013<!--:-->

Здраво Млади 2013

17. Мај МКЦ
JAZZ FM