Enter the content which will be displayed in sticky bar
<!--:MK-->GREEN OUT<!--:-->
Artist Name
Green Out
MACEDONIA

GREEN OUT  

Хип-хоп бендот „GREEN OUT“ е формиран во 2005 година од раперите Антонио Аранѓеловиќ – Tonyo San, Владимир Пешков – LD Pistolero и талентираниот музички продуцент Ненад Стефановски – Брус. „GREEN OUT“ негува специфичен музички израз кој содржи елементи на џез, фанк, блуз, како и луцидна рап-лирика со здрава доза на хумор. Деби-албумот „Некои скопски бандити“ го објавија во 2009 година за „Шурикен рекордс“. Оваа година се очекува и нивниот втор албум.

Сите тројца се дел од рап-колективот „Легијата“ и паралелно работат на свои музички проекти.

АРТИСТИ 

<!--:MK-->CHINAWOMAN<!--:-->

CHINAWOMAN

2013
<!--:MK-->FM Belfast<!--:-->

FM Belfast

2013
<!--:MK-->THE JOHN<!--:-->

THE JOHN

2013
<!--:MK-->Bitches<!--:-->

Bitches

2013

More Albums From: GREEN OUT

<!--:MK-->Здраво Млади 2013<!--:-->

Здраво Млади 2013

17. Мај МКЦ
JAZZ FM