Enter the content which will be displayed in sticky bar
RIB
Macedonia

RIB  

Започнаа како SIZ, за да некаде во октомври 2014 се роди идеата за RIB. Јане (гитара и труба), Ивица (гитара и вокал), Филип (тапани и перкусии) нé водат на едно поразлично музичко патување од досегашните на кои сме навикнати со нивните останати бендови и проекти. Од плажите на Venice Beach преку суптилната атмосферата на њујоршките џез клубови, па сé до скопските летаргични возења на точак. Rib го снимија својот прв албум, во јануари 2015, во студиото на Ивица Јанкуловски и својата концертна промоција ја најавуваат токму оваа пролет, на бината на Здраво Млади.

АРТИСТИ 

Кир

Кир

2015
Lepi Xhoni

Lepi Xhoni

2015
JAZZ FM